| Radu_7899 a întrebat:

Salut, am rubeola de 2 zile si ma mananca foarte tare, ce se intampla daca ma scarpin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rawrrrrrrrrrr a răspuns:

Hei... si eu am rubeola si sunt in faza finala happy nu se intampla nimic daca te scarpini. sau incearca sa nu te mai gandesti la mancarime. oricum tratament nu exista pentru aceasta boala, decat odihna si sa bei multe lichide. happy

1 răspuns:
| alabala96 a răspuns:

Mergi la medic, si iti va prescrie ceva cu care s ate dai.