| anonima188888 a întrebat:

Hei! De ieri noapte am simtit o mica durere pe partea dreapta a capului. Ulterior, a trecut si a ramas ca o presiune acolo. Azi dimineața nu am mai avut nimic, dar pe la pranz iar am simtit. Tin sa mentionez ca am 14 ani, ca in ultimele zile am adormit mai tarziu (pe la 3) deoarece nu am putut adormi si ca imi intarzie menstruatia de +2 saptamani. Este din cauza faptului ca o sa imi vina menstruatia sau e ceva grav precum o tumoare sau accident vascular? Acum nu mai simt nimic... Poate doar cand ma gandesc la durere, simt o presiune. Dar atat.Imi e cam frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeaioan115 a răspuns:

Eu tot simt presiune in mijlocul capului, ametesc, am insomnii, e oribil prin ce trec.Mi-am făcut RMN acum 2 luni nu am avut nimic, eu tot am gânduri negre.Eu cred că nu ai nimic.Nu îți fa griji mari.De cat timp ai aceste dureri?

| stancuprint a răspuns:

Sa nu fie pe sistem nervos sau multa oboseala acumulata, de preferat este sa faci multa miscare si sa dai la bicicleta, roi sa alergi un pic daca te simti in stare sa faci asta. Si dupa vezi daca persista problema, in cel mai rau caz consulti un medic de fmilie daca esti deja inscris, sau suni la 112.

| DioBrando162000 a răspuns:

Te doare ca dormi aiurea, funda?