| anonim_4396 a întrebat:

Hei! De vreo luna și ceva am pleoapele umflate. Am fost la oftalmolog și mi-a spus sa iau canamicina.Am folosit și niște lacrimi artificiale, dar nicio îmbunătățire. Am fost la dermatolog mi-a dat o crema și niște pastile. Același rezultat... Nici o schimbare.
Precizez ca am avut gene false fir cu fir și acum am făcut o pauza. Am văzut ca am pleoapele umflate cam cu o sapt înainte sa le dau jos. Acum am mai mult de o luna de când nu le mai am dar pleoapele tot umflate sunt. Nu știu ce sa mai fac. Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Sa urmezi tratamentul medicului dermatolog atata timp cat ti-a spus sa-l urmezi. Nu avem noi de unde sa stim ce s-a intamplat acolo. Sa fie infectie sau reactie alergica la ceva de la genele alea false... Doar medicul stie...

| Alecsandra27 a răspuns (pentru CuriousStuff):

L am urmat cât timp mi-a spus și nu a avut niciun efect... Ma gândeam sa încerc sa iau niște Claritine...