| RoxxRoxana a întrebat:

Hei,deci am 16 ani si cred ca o problema de sanatate. In ultimul timp a inceput sa ma intepe inima si sa respir foartre greu, chiar si atunci cand stau respir greu. Trebuie sa mentionez ca beau multa cafea. As putea sa am o problema de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, atata vreme cat bei multa cafea este normal ca inima ta sa o ia la trap, taie cafeaua si in cateva zile vei revenii la normal!

| bogdan324 a răspuns:

Fa si tu mai multa miscare,asta nu e o problema de sanatate, cafeaua nu are efecte negative decat daca exagerezi, incearca sa iesi pe afara si sa te misti si o sa vezi ca durerile alea vor disparea, de asemenea daca fumezi, lasa-te.

| Divy a răspuns:

Posibil dacă consumi excesiv există și efecte negative ca creșterea presiunii sângelui, intensifică bătăile inimii, crește colesterolul, etc.
Deși are efecte pozitive trebuie consumată cu măsură, redu consumul și încearcă să faci activitate.
Multă sănătate!

| KaterinaРомановский a răspuns:

Ai lipsa de magneziu!

| Panzer1945 a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa consumi multa cafea, la anii tai. Cel mai bine e sa mergi la medicul tau de familie.

| FaraNume77 a răspuns:

Cafeaua e doar un obicei.