| Jhfdfd a întrebat:

Hei, deci am și eu o întrebare cam ciudățică. Deci ca să încep așa. Am ceva probleme cu acneea >:", și se cam întâmplă ca înainte de menstruație cu vreo 2 săpt. nu am nici un coș pe față (țin să precizez ca am niște semne oribile și am fost și la dermatolog), iar după menstruație mi se umple fața de coșuri și impurități sad. Oare de ce apar coșurile abia după? laughing Adică oricine știe că apar înainte straight face. laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oxxy05 a răspuns:

Curata bine tenul...ar fii indicat sa folosesti produse facute de tine in casa..atunci cand simti ca iti apare acneea poti pune suc de rosii pe fata, stai 10-15 min apoi te clatesti cu apa calduta. Iti mai poti face o masca dintr-o lingura de miere de albine, o lingura de zeama de lamaie si o aspirina pisata bine, amesteci ingredientele si le aplici pe fata usor umeda pentru a patrunde mai usor in piele. ideea este sa iti cureti fata, sa o ai hidratata bine pentru a nu mai da voie sebumului sa apara formandu-se cosurile. Sa nu cumva sa te speli pe fata toata ziua cu apa sau chiar si cu sapun, nu faci decat sa inrautatesti situatia uscandu-ti pielea pentru ca atunci nu vei face decat sa iti apara mult sebun. PS: curata-te pe fata delicat si hidrateaz-o. Succes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| Birlik65 a răspuns:

Asa este la adolescenta, nu te speria..pe viitor inaintand in varsta nu le vei mai avea...succes!

| ciotori a răspuns:

Nu se poate rezolva acneea doar cu tratamente costisitoare dar exista crema Nivea care se gaseste peste tot si este foarte buna!

| BogdanBGD95 a răspuns:

Sa inteleg ca pe tine te deranjeaza ca apar dupa si nu inainte? laughing

Incearca sa folosesti crema anti-acnee de la GerovitalPlant, cred ca StopAcneea ii spune, mie mi s-a parut foarte buna. Si ce sa zic... incearca sa te speli des pe fara cu sapun cu pH potrivit pentru tenul tau in perioada de dupa menstruatie happy