| GSMH a întrebat:

Hei! Deci ultima oara mi-a venit menstruația pe 29 august si deja a întârziat foarte mult, in plus ma dor ovarele inclusiv spatele. Ar trebui sa mai aștept sau sa-mi fac un control?
Precizez ca nu am avut niciun contact sexual si pana acum era regulata.
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Probabil ai o dereglare hormonala.
Mergi la medic daca nu ai fost niciodata la ginecolog ca sa iti faca niste analize si eventual o echografie.

| georgianaanonim1 a răspuns:

Fa o baie fierbinte rau. La mine functioneaza. La o zi doua iti va veni. Tine mai mult la picioare apa fierbinte!