| Alexia005 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutați. Mi-a întârziat menstruația foarte mult. Ultima oară mi-a venit pe 6 August, iar acum suntem in 14 Septembrie și încă nu a venit. Sunt foarte speriata.
Am avut un contact sexual neprotejat pe data de 8 și 11 August, nu a ejaculat in mine, însă o data a ejaculat pe mine in zona anusului. Se poate sa se fi scurs și sa rămân? Nu cred ca eram la ovulatie. Menționez ca imediat după aceea am mers la dus. Am citit pe internet și sunt foarte speriata. Ma dor sânii, poate din cauza stresului prea mare simt putina greață (mi s-a mai întâmplat ), ma dor ovarele.
VA ROG DIN SUFLET, AJUTAȚI-MA!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in urma actului sexual intretinut in data de 8 August adica in cea de a 2-a zi a MENSTRUATIEI formarea sarcinii TEORETIC in proportie de peste 99, 9% a fost IMPOSIBILA.
De asemenea se poate presupune si afirma ca si in urma actului sexual intretinut in data de 11 August, adica in cea de a 5-a zi a ciclului menstrual posibilitatea de a se putea forma sarcina ar fi fost extrem de mica de doar 3-5% si asta numai in cazul in care sperma este ejaculata IN VAGIN, ceea ce NU s-a intamplat in cazul tau, se poate aprecia ca nici in urma celui de al 2-lea act sexual NU se putea forma sarcina.
De asemenea atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma o sarcina in urma spermei ejaculate in zona anala, care sa fi ajuns cumva printr-o minune/miracol in vagin si sa si fi fost in perioada fertila in acel moment, este atat de mica incat nu are rost sa fie luata in considerare.
Fiindca au aparut anumite simptome de durere si de greata este posibil ca acestea sa faca parte din simptomele premenstruale si in zilele urmatoare sa porneasca menstruatia mult asteptata.
Fiindca au trecut mai mult de 21 de zile de la ultinul act sexual neprotejat, se poate efectua un test de sarcina fiindca acesta va avea rezultatul valid, valabil si corect in proportie de peste 98-99%. Multa sanatate!
Fiindca este foarte posibil ca ciclul tau menstrual sa fie afectat si din acest motiv acesta sa se produca neregulat, iti indic sa citesti raspuns transmis urmatoarei intrebari : https://www.tpu.ro/......de-atunci/

| Maya_Dakota_1996 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ba da, tu de unde stii cu exactitate lucruri care s-au dovedit diferit fata de cum spui tu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Maya_Dakota_1996):

Unii oameni in viata lor au mai si invatat si nu in joaca ci chiar foarte mult pentru a NU ramane la nivelul de dobitoci prosti.

7 răspunsuri:
| R3sPeCt a răspuns:

Trebuie sa te ajuti singura. Mergi si fa un test de sarcina, sau mergi direct la ginecolog. Dupa simptome pari insarcinata. Si iti dau 1 sfat, nu face NICIODATA sex neprotejat, decat cu concubinul/sotul tau (o persoana cu care stai de o perioada mai lunga de timp ). Condivid 100% comentariul lui sadrian46

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Test de sarcină. Apoi dacă e pozitiv, anunță-l pe tată și nu omorî plodul.

| Andreeush a răspuns:

Fă un test de sarcină sau mergi la un medic.

| Crackman a răspuns:

Pai daca te panichezi nu rezolvi nimic. Mergi si tu la farmacie pentru un test cum s-a zis mai sus si de acolo stii ce ai de facut

| prietenimereu a răspuns:

Ar fi bine sa faci un test de sarcina urgent