| Biu009 a întrebat:

Hei, fetele care ati luat pastile pentru reglarea ciclului menstrual, nu v-ati ingrasat de la ele? laughing Ca am auzit de la multa lume chestia asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Eu nu am luat pastile. Cand l-am avut neregulat, am baut un ceai de coada soricelului.

| DarthRevan a răspuns:

Depinde de organsim happy

| calvinneed a răspuns:

Eu zic să nu faci asta. Organismul tău știe mai bine ce și cum. Reglarea menstruației poate dura ani, nu complica lucrurile.

| Biu009 explică (pentru calvinneed):

Stiu, dar la 19 ani nu e normal sa inceapa sa se regleze?

| calvinneed a răspuns (pentru Biu009):

Depinde de organism. Cunosc o prietena care are 30 de ani si inca nu i s-a reglat. Eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt, deoarece nu e nicio graba.