| irinuk28 a întrebat:

Hei, hei. De două zile m-am apucat de exerciții fizice pentru tonifiere, pentru diferite grupe de mușchi( astea nu înseamnă că vreau să am mușchi, căci sunt fată, ci doar să lucrez musculatura în general, înțelegeți voi;)) ) etc.
Nu merg la sală, nu că nu aș putea sau că nu aș vrea, ci pentru că sala e prea departe de mine și nu am mijloc de transport ca să fac naveta. Având în vedere că nu prea știu cum se procedează la sală, aș vrea să vă întreb pe cei care știți sau care mergeți: ce părere aveți, cât de utile sunt, cât de des/rar ar trebui făcute, dacă există vreo diferență între cele pe care le poți face acasă sau la sală (în afară de faptul că la sală lucrezi cu/pe diferite aparate), adică dacă sunt la fel de ajutătoare și ce recomandări de exerciții mai aveți, având în vedere că am 16 ani și sunt suficient de slabă și nu aș vrea să mai slăbesc, ci aș vrea să îmi pun mai bine în evidență formele :)?!?
Acestea sunt exercițiile pe care le fac:
https://www.youtube.com/watch?v=ooRb290Wh28
https://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4
https://www.youtube.com/watch?v=znvFTWJiCC8
Dau FUNDĂ garantat :)!
Aștept sfaturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| logical100 a răspuns:

Pai nu vreau sa ma uit pe siteuri-le acelea, parera mea este ca mai bine mergi la sala unde poti folosi toate aparatele la acelasi pret ( intrarea ex: 20, 50 lei ) dacat sa-ti cumperi tu aparate care te-ar pute duce la sume mari ( daca vrei ceva de calitate ) deci cam atat, spot la treaba. funda?

| Anuta_Gabriel_1984 a răspuns:

Interesant, vezi ca niste recomandari bune din domeniul sanatatii / sportului gasesti si pe http://www.recomandare.net/