| DaReZon a întrebat:

Hei.
Ieri seara am inceput sa vomit dupa mancarea de la pranz (probabil a fost smantana veche). Am vomitat pana ce mi-a spus cineva sa mananc 3 mandarine ca imi va trece. Mi-a trecut si asta noapte m-am trezit de mai multe ori avand o febra foarte mare si o senzatie imensa de frig, tremurand si batandu-mi inima foarte tare. Acum ma simt mai bine dar inca am febra la cap si sunt cam ametit.
Ce ar putea fi? E de grav? Cum as putea trata asta?
(va rog sa nu imi dati raspunsuri gen "du-te la doctor")

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Te-ai procopsit probabil cu o enterocolita... spre nefericirea ta va trebui totusi sa mergi la medic pentru un diagnostic mai precis si medicamentatia corespunzatoare.

| ElenaSA a răspuns:

Fii atenta la produse.Te poti intoxica.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Consulta un medic

| Sebastian234 a răspuns:

Regim: paine prajita, ceai, biscuiti uscati si pentru acea febra ia antibiotice, daca nu-ti trece... Consulta un doctor.

| Mimy123 a răspuns:

Este posibil ca stomacul tau sa nu fi reactionat foarte bine cu smantana, sau orice alt aliment pe care l-ai consumat. Ca si medicament, ti-as recomanda Carbocit, care este foarte bun pentru stomac. Frisoanele, greata si temperatura sunt simptome pe care eu le am de obicei dupa ce mananc ceva prea gras, sau prea condimentat. De obicei beau multa apa, mananc fructe acre, si stau intr-o camera bine aerisita, sau ies afara la aer.