| Hpzox a întrebat:

Hei. Imi iasa niste puncte rosi pe piele, mi-au iesit 2 la incheietura maini si 3 pe brat, astea de la incheitura se tot mareste oare ce este? Nu ma mananca nu ma ustura dar as vrea sa stiu ce este mai exact, nu le-am dat atentie pana acum dar de cand mi-a aparut si alea 3 puncte rosi pe brat ma ingrijorez. Stiti cumva ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TaviSMURD a răspuns:

Ar putea fi multe chestii incepand de la rubeola, iritatie, alergie, infectie tegumentala, muscaturi ale unor insecte, o gramada de chetii fara o investigatie medicala nu pot sa-ti spun exact ce ai daca ai febra si stari de oboseala poate fi rubeola si daca iti mai apar daca se unfla apoi incep sa doara si sa amorteasca zona insamnca ca-i ori infectie tegumentala ori muscatura daca te mananca si bubitele sunt mici si apar multe intr- zona restranasa e iritatie sau toxiinfectiear putea fi multe chestii oricum nici una nu e asa grava. Succes. Cu placere.

| Ryesen a răspuns:

Poate fi o alergie... thinking

| Sirimus a răspuns:

Pai du-te la dermatolog si vezi cetzi zice