| AlexandraAlexandra2000 a întrebat:

Hei! Imi spune cineva cum as putea scapă de durerile de cap(de febra) mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

2 pliculete e Faringo in fiecare zi, in 3 zile trece!winking

| kiri11 a răspuns:

Incearca sa iesi din casa si sa te indrepti spre o farmacie ( cu siguranta ai una in apropierea, asta daca nu stai la sat). ok, ajngi in farmacie si ii transmiti doamnei/domnului ca ai aceste probleme big grin - cu siguranta se gaseste ceva. Daca nu, fa-ti un dus rece gheata si date cu capul de pereti. Poate poate big grin

| Holy2010 a răspuns:

Cat de mare e febra?
Paracetamol si, o sa ti se para ciudat dar cafea in timpul zilei. E un decongestionant excelent si multe preparate care sunt spre exemplu pentru sinuzite combina un antiinflamator cu cofeina.