| HelloKitty20 a întrebat:

Hei! In august trebuie sa plec din tara si ma duc cu autocarul.Eu am rau de masina si nu stiu ce pastile sa iau.Care sunt cele mai bune? Multumesc si funda.:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Şi eu am rău de maşină iar când trebuie să călătoresc mai mult iau Metroclopramid. Sunt nişte pastiluţe pentru greaţă care trebuie luate câte una pe zi.
Pa-pa!

| RadioactiveUranium a răspuns:

Iati spate lamai feliate si gata lige cateofeliecand simti ca ti-e rau

| Andreeeeee a răspuns:

Da, emetostop sunt foarte bune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreaba la o farmacie.

| Crucified a răspuns:

Nu stiu, le gasesti la farmacie peace sign

| anutza6117 a răspuns:

Du-te la farmacie.eu nu iti pot recomanda.nu sunt doctor

| Ralucaaa6 a răspuns:

Metroclopamid-ul nu e chiar asa de bun, produce o stare de somnolenta si e mai mult pentru durerile de stomac big grin
In schimb Emetostop-ul e bun dar fiindca pleci din tara si o sa calatoresti mai multu du-te la farmacie sa iti recomande ceva...stiu ca sunt niste pastilute mici pe care trebuie sa le iei din 6 in 6 ore ca sa nu iti fie rau dar nu mai stiu cum se numesc thinking oricum cel mai bine e sa intrebi la farmacie. Bafta!
Aaaa, si calatorie placuta kiss!

| HelloKitty20 explică (pentru Ralucaaa6):

Multumesc frumos:*.O sa ma duc la farmacie sa vad ce-mi da:d.

| Ralucaaa6 a răspuns (pentru HelloKitty20):

Sper sa gasesti ceva bun, am zis de metroclopamid din proprie experienta pentru ca si eu tot asa luam si te ia somnul de la el laughing, iar emetostop-ul e pentru calatorii mai scurte (cateva ore) happy
Bafta inca o data kiss!

| ParrotsSpeakers a răspuns:

Emetostop, le gasiti la farmacie. functioneaza cu siguranta. o singura pastila inainte cu o ora de a pleca la drum isi va face efectul garantat.

| BolonitZze a răspuns:

De pastile intrebi la farmacie si mai poti lua si o lamaie cu tine... zeeama este f bunawinking

| iulyDanyella a răspuns:

Si eu aveam rau de masina si dupa ce luam Emetostop pe durata calatoriei ma simteam ok, nu imi mai era rau.

| zuzaoana a răspuns:

Cel mai bine mie mi-a mers cu Helas sau lamaie taiata cu zahar pe deasupra.Adica nu e ceva rau la gust si poti lua de cate ori simti nevoia (eu am fost in Serbia si nu mi-a fost rau tot drumul si am rau foarte mare de masina)dar orice ai lua sa ai la tine pungi in caz ca iti vine sa versi.