| ColorfulRainbow a întrebat:

Hei.
La noi in clasa e asa de cald si ma inrosesc la fata si ma cam doare capul. Nu-mi place starea in care ma simt. Ce as putea face sa ma obisnuiesc cu caldura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te inrosesti si te doare capul, inseamna ca iti creste tensiunea din cauza caldurii. Ai incercat sa te imbraci mai subtire? Cel mai indicat ar fi sa te imbraci "ca varza", adica cu mai multe haine subtiri, pe care sa le dezbraci/imbraci la nevoie. Daca si imbracata subtire ai aceleasi simptome, mergi la medic.

| strengaritzza a răspuns:

Nu poti sa faci nimic. Si eu eram la fel in liceu. Nu suportam caldura deloc. Du-te imbracat(a) mai subtire la scoala, adica i-ati o bluza mai subtire s-au tricou si o geaca mai groasa, ca dimineata este rece. Si ai rezolvat problema.
Funda!

| adytzi a răspuns:

Stai acasa putin mai imbracata ca sa iti fie mai cald ca de obicei...si te vei obisnuiwinking