| Ryuuzuka a întrebat:

De ce ma inrosesc asa la fata? Mai ales de la caldura...Toata lumea ma priveste diferit, parca as fi o ciudatenie a naturii.Am mai vazut ca mine dar se inrosesc doar foarte putin.Cum sa fac sa ma simt bine, sa ma obisnuiesc cu faptul ca numai eu sunt cea diferita...Nu stiu ce voi face la liceu,unde sunt numai straini, parca vad ca o sa fiu indepartata sau nu stiu, asa cred eu.Niste sfaturi, pentru a ma scoate din starea asta?

Răspuns Câştigător
| Helloimys a răspuns:

Iti zic eu acum tanti ( nu te speria de iulian >>>>stiu ca-l plci sau el pe tinewaiting in fine...am sa-ti raspund asa cum mi-a raspuns si mie mama la MAREA intrebare:''cui ii pasa, lasa asa ca nu patesti ABSILOT NIMIC) asa ca nu te SPERIA NU PATESTI absolut nimicbatting eyelashes acum vezi chestia aia din dreapta APASA pe ea ca si asa n-ai dat raspunsul castigator>>>>>deci tantibatting eyelashesce zici?

| Ryuuzuka explică (pentru Helloimys):

Stii care e problema mea... Am niste bubite si de la caldura ma fac rosie,am o iritatie, iar asta ma enerveaza, dar vara asta nu prea am mai iesit din casa, n-am intrat in contact cu soarele prea mult, si incepe sa-mi treaba.

| Ryuuzuka explică (pentru Helloimys):

Ti-am dat si eu fundita din mila laughing, nu ca mi-ar pasabatting eyelashes. Si termina cu iulian, chiar nu-l mai plac.

| Ryuuzuka explică (pentru Ryuuzuka):

SA-mi treaca *

| Helloimys a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Eii tu fit'ar mila ta...www de acum nu-ti mai place de el interesant:S>>>>lasa ca si tu ma enervai cu cb asa ca :P

| Ryuuzuka explică (pentru Helloimys):

Hai mai taci, hmm.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ziceai ca ai 300 de kg, o mână lipsă, un deget în plus, înţelegeam.

Singurul lucru de care ai nevoie este să scapi de superficialitate. Nu te omoară nimeni dacă ai faţa roşie de la caldură; cine te va iubi, o va face indiferent cum arăţi.

Toată lumea se înroşeşte.
Dacă eşti obsedată de asta şi nu poţi să dormi noptea de grijă, mergi la medic, foloseşte o loţiune...

Până şi Eminescu spune în Floare albastră " Şi de-a soarelui căldură/ Voi fi roşie ca marul,/ Mi-oi desface de-aur parul..." Fata din poezie era considerată foarte frumoasă, faţa ei roşie aratând naturaleţea.

Toţi suntem diferiţi în felul nostru şi sunt sigură ca toata chestia asta e în capul tău.
Uite de ce nu ne mai văitasem că se uită lumea la noi...

| PinkPanter a răspuns:

Ca sa scapi de roseata puneti un prosop cu lapte pe fata timp de 10 minute!winking Merge asa am scapat eu de roseata! P.S.:Timp de 1 saptamana tratamentul

| DWDT a răspuns:

Poate ai alergie

| yourgirl a răspuns:

Da-te cu pudra

| mysteryo412 a răspuns:

Mergi la un consult la dermatolog. Nu trebuie sa te sperii.