| DarkRose8101 a întrebat:

Cand e cald afara si mai stau si in caldura ma inrosesc repede la fata si simt ca imi arde fata. Ce as putea face ca sa nu mai patesc asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Esti termosensibila. Din cauza caldurii patesti asta. Incearca sa eviti a mai sta in caldura si hidrateaza-te corspunzator.

| DeyCj a răspuns:

Să eviți expunerea la aceste condiții, e cea mai simplă soluție.
În cazul în care e absolută nevoie să stai în căldură, poți folosi îmbrăcăminte+accesorii de protecție împotriva soarelui/căldurii, cum ar fi pălărie, umbrelă, haine din bumbac deschise la culoare, și desigur hidratare cu lichide non alcoolice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema cu protecție solara spf 50+