| Yumme a întrebat:

Hei la toti:*
Am și eu o curiozitate. la sarcina extrauterină poate să îți vină menstruația?
O fată mi-a zis că ea a avut sarcina extrauterină si a avut menstruația normală. Dacă te ține menstruația 5 6 zile este posibil de o astfel de sarcina?
Un raspuns cat mai rapid. Dau funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La sarcina uterina ai niste dureri de burta insuportabile, ciclul chiar daca vine peste sarcina nu tine 5-6 zile [nu poate sa fie sarcina]

| dyav0litza a răspuns (pentru mona):

Ce inseamna sarcina extrauterina? si cand ai dureri de burta?

| mona a răspuns (pentru dyav0litza):

Sarcina in afara uterului, durerile de burta de obicei incep de la 6-8 saptamani de la absenta menstruatiei

| dyav0litza a răspuns (pentru mona):

Si daca nu ii in uter atunci unde ii?

| mona a răspuns (pentru dyav0litza):

Majoritatea sarcinilor extrauterine se dezvolta intr-una din trompele uterine, la nivelul ovarului sau pur si simplu in interiorul abdomenului