| Xenia5396 a întrebat:

Hei! M-a mușcat o căpușă de vreo 4-5 luni,a fost scoasă,zona a fost dezinfectată,dar a rămas ca un,,dul’’ locul unde a fost căpușa, care a început să se înroșească și să mă mănânce

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Căpușa a fost scoasă la un cabinet medical sau acasă?
Dulul, roșeața, reprezintă un rest de căpușă care a rămas sub piele. Mergeți la un cabinet medical de chirurgie pentru a fi curățată total acolo.
Sănătate!