| oanabuysomeweed a întrebat:

Hei.M-am operat de apendicita acum o spatamana.
Cam ce mancaruri(In afara de piure, carne fiarta ciorba supa)am voie sa mananc? Dar dulciuri?
Dulciuri mi s-a spus ca pot sa mananc dar sa o iau incet. Mutlumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai subțire cu dulciurile, în general.
O alimentație sănătoasă, de asta ai nevoie acum.
Evită constipația, plimbări în aer liber.
Pa, pa.

| baleabianca a răspuns:

Eu m-am operat acum o luna in afara de mancarea pe care ai mentionat-o nimic altceva ok dulciuri pe mine nu m-au lasat 2-3 saptamana.

| MihneaiS a răspuns:

Poti sa mananci putin dar putin tort cat de pofta ceva patiserie iaurturi mancaruri usor de digerat.Succes