| anne0067 a întrebat:

numai ce m-am operat de apendicita chir marti dimineata si dupa 6 ore am avut voie sa mananc zeama de supa, ceai, apa. A doua zi am avut voie supa de legume cu carne fiarta, iaurt, lapte, fructe. Si acum ma intrebam ce am voie sa mananc. vreau sa stiu daca pot manca carne prajita, chipsuri, snaksuri, ceai nestea, paste cu carne sau simple. si maine o sa-mi traga firele. mi-e putin frica, o sa ma doara? laughing Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Paty17 a răspuns:

Eu la operația de apendicită am stat 2 zile doar cu apă și ceai straight face Acum depinde și de cât de grea a fost operația, depinde și de organismul tău și de medic.A cam trecut o săptămână.La fire nu trebuie să.ți fie frică, recunosc eu i.am făcut o vânătaie asistentei, așa de tare o strângeam de mână laughing Insa e ca o. ciupitură de țânțar :p. Cât despre toate prostiile alea, ia.o ușor. Nu.s eu expert dar totuși, organismul tău încă se reface, nu.l forța. Sper că ți.am fost de ajutorwinking

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti manca prostii minim 4 saptamani de la operatie. Ai voie sa mananci gratar de piept de pui, supa cu carne si legume, lactate, fructe, salate, o prajitura facuta in casa.
Scoaterea firelor nu doare