| FataAnonimaaa a întrebat:

Hei!
Ma doare de duminica seara in partea dreapta jos doar cand calc sau cand fac miscari bruste cu piciorul.
Nu am stari de greata si nici cand apas nu ma doare.
Oare e apendicita? Daca da. Doare operatia, pentru cei care au trecut prin asa ceva?

Dau funda la cel mai bun raspuns.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca maine dimineata ai aceleasi simptome te sfatuiesc sa mergi la medic. E cel mai simplu mod de a afla daca ai sau nu apendicita.

Oricum, din ce scrii nu pare sa fie asta. Eu am patit acelasi lucru si se pare ca nu aveam apendicita, ci aveam intestinele iritate. Si datorita efortului, sau uneori datorita mersului ma durea destul de tare.

Au trecut 2 ani de atunci si inca nu m-am operat de apendicita si nici nu se va intampla pentru ca sunt santos tun big grin

O zi placuta si mergi la medic daca vor continua durerile! Te va consulta si iti va face o ecografie sa vada daca totul e in regula :*

Multa sanatate!

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate ai facut ceva efort/poate ai mancat ceva si nu ti-a priit/poate ai racit ..cauze ar putea fi multe.
Bea un ceai calmant din tei+musetel, asteapa o zi si vezi daca durerea persista, apoi te poti adresa medicului de familie, ar fi cel mai indicat.
O zi frumoasa sa aihappy

| Romania_Meia_1981 a răspuns:

Operatia nu doare ca se efectueaza sub anestezie. Doare dupa laughing Insa nu prea tare.