| anonim_4396 a întrebat:

Hei. (Nu stiu daca am ales categoria potrivita) laughing
Deci... mi-am schimbat ochelarii de vedere, si la acestia noi, cand stau la calculator, sau imi bate soarele in ochi, se vad niste urme verzi. laughing Se vede cam aiurea, mai ales daca vreau sa fac poze afara, din cate stiu eu, ochelarii au protectie (nu ma refer la cea solara)
Stie cineva din ce cauza apar aceste 'pete'?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BBiiiaa a răspuns:

Nu sunt pete:)) Sunt reflexii, adica lentila e tratata cu o anumita substanta. Daca te deranjeaza poti alege tratamentele cu antireflex. Daca vrei mai multe informatii despre acest tratament intra pe http://www.laura-optics.ro/avantajele-tratamentelor-antireflex/

| GameOverBitch a răspuns (pentru BBiiiaa):

Cand mi-am facut ochelarii, mi s-a spus ca am protectie antireflex. straight face

| BBiiiaa a răspuns (pentru GameOverBitch):

Pai atunci ar trebui sa mergi la cabinetul respectiv si sa ii intrebi pe ei. Ei stiu cel mai bine si te pot lamuri.