| Hamandmelon a întrebat:

Adeverinta medicala "apt pentru facultate"?

Buna! Sunt din Bucuresti si am nevoie de aceasta adeverinta-tip pentru inscrierea la facultate, mai specific universitatea Bucuresti.

Din pacate vizita la doctorul de familie nu este posibila deloc, am incercat de mai multe ori sa iau legatura cu dumnealui iar asistenta declara ca nu sunt inscrisa la el din cauza schimbarilor recente din policlinica. In fine, nu pot lua legatura cu doctorul in timp util.

Clinicile private medlife medicover ce ro suma foarte mare pentru consultatie la care nu se adauga pretul adeverintei. Regina maria la fel. Totul ma va duce la peste 250RON si nu pot plati atat de mult pentru o amarata de adeverinta.

Am sunat la cabinetul facultatii dar nimeni nu imiraspunde la telefon. voi trece in urmatoarele zile pe acolo.

Exista alte optiuni? Help!

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nici o schimbare "in policlinica" sau altundeva nu te scoate de pe lista unui medic de familie. Poate "din cauza schimbarilor" te-a mutat la alt medic. De ce nu intrebi asta?

| PiouelPol a răspuns:

Nu am fost la niciun medic sa primesc aviz ca sunt apt pentru facultate...de asta se ocupa cabinetul scolii sa iti dea dosarul medical de la scoala, in care sunt puse toate problemele pe care le-ai avut de-a lungul scolii