| HellGirl0 a întrebat:

Hei! Putin ajutor? Am fost azi in Alexandria si am stat pe centru cam vreo 4 ore asa... Dar nu in frig, am stai mai mult prin magazine. Am fost imbracata gros si nici nu mi-era frig. Dupa 3 ore, sa zicem, am inceput sa am o durere sacaitoare in stanga abdomenului (cam pe la sold), durere pe care o simteam doar cand mergeam (am mers mult). A tinut ceva timp, iar dupa mi-a trecut. Am ajuns acasa si m-am pus la calculator, si am stat cred ca vreo ora si ceva si cand m-am ridicat am simtit iar aceeasi durere.

Deci,de unde vine? Nu e o durere care ma face sa ma,, tavalesc"de plans, dar e enervanta. Am racit sau ceva? Trebuie sa iau masuri (pastile, consult medic) sau las sa treaca?

Fundita :* merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E posibil ca respectiva durere să fie una la ovarul stâng şi să se datoreze unei răceli abdominale sau unei anexite ( răceală/inflamaţie a ovarului )...

Ar fi indicat un control ginecologic şi o ecografie!

Vezi detalii despre anexită la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/anexita_9116

Toate cele bune.

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai, daca ai mers, mult poate te-ai obosit, si te-a durut splina, dar daca nu poate ai racit, si ai ceva la plamani, si daca te doare asa sub coasta poate ai probleme cu coloana (eu asa am dureri si am scolioza)

| beneamin a răspuns:

Ar fi mai bine daca ai vizita un medic poate ai o piatra la rinichi