| Emiiicrazy a întrebat:

Hei salut.Am o intrebare pentru fete.Ei bine sa port protej-slip? daca am secretie vaginala? si daca da cam cat costa o cutie de la discreet si cat costa? ma puteti ajuta va rog. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Protej-slipul este destul de incomod si trebuei schimbat foarte des (cam o data la 6 ore, maxim 8 ore in conditii extreme). daca secretia vaginala este normala (adica nu ai nici o infectie) si te deranjeaza atat de mult, poti purta, dr cu mare grija sa nu uiti sa le schimbi la timp. O cutie de 60 de discreet costa in jur de 10 lei si te tine cam 10-12 zile.

| Zenithf a răspuns:

Este mai bine ca, atunci cand esti la menstruatie, sa porti chilot si tampon normal. In cazul in care nu merge cu tinuta, porti slip si tampon discret, dar trebuie sa-l schimbi mai des, si riscul de a te pata este ceva mai mare.
Amu' nu bag mana in foc ca este corect tot ce-am zis, ca eu nu am avut nicio menstruatie pana amu' si nu o trebuit sa port tampoane niciodata. straight face

| morningstar a răspuns:

Este bine sa te obisnuiesti cu protej-slipuri, este comod si chiar indicat pentru igiena personala. Gasesti o varietate de protej-slipuri in orice super-marchet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,este foarte bine.
Este un protejslip foarte subtire,pe care abia il simti.
Mai mult Discreet are o gama variata de produse:protejslipuri care se potrivesc formelor diferite de slipuri, protejslipuri parfumate si protejslipuri neparfumate.
Il schimbi cat de des simti nevoia pentru a te simti mereu fresh si curata.
Poti alege ce protejslip ti se potriveste, poti alege Water Lily-inspirat de parfumul florilor de nufar, e super acesta, sau Ocean Breeze-inspirat de energia brizei oceanului sau Summer Fresh-inspirat de prospetimea unei dimineti de vara sau Air-acesta este un protejslip subtire si delicat.
Sau poti alege Normal Plus-acesta are un strat superior moale si fin ca de bumbac.subtire si delicat.
Cat costa?
O cutie cu 60 de bucati costa in jur de 8-9 lei, acum depinde de unde cumperi.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Protej-slipurile sunt făcute dintr-un material care începe să miroasă la un moment dat destul de nasol și trebuie schimbat mai des decât tamponul. Însă dacă vrei să nu te murdărești, poți folosi, nu te costă nimic, oricum chiloții ți-i speli orice ar fi.
Atât cât costă și tampoanele.

| karsivan a răspuns:

Costa in jur de 5-6 lei si poti purta fara probleme.

| andru10best a răspuns:

Este normal sa porti protej-slip. O cutie de 60 de bucati costa in jur de 8 lei.