| AnOnIm02 a întrebat:

Hei, salut stie careva ce as putea face sa am dinti albi, eu ma spal de 2 ori pe zi pe dinti dar tot ii am putin galbeni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna! Sincera sa fiu, si eu ma spal pe dinti tot de 2 ori pe zi, si tot ii am putini galbeni.Eu iti recomand sa folosesti bicarbonat de sodiu alementar(de preferat si dimineata, si seara), sa te speli de 3 ori pe zi pe dinti cu pasta Colgate/Sensodyne..In general, cu o pasta de dinti calitativa care sa fie speciala pentru a-ti face dintii mai albi, sa ai o periuta buna(la fiecare 3 luni sa iti cumperi alta) si sa mergi la medicul dentist pentru un detartraj.Detartrajul consta in folosirea unor ustensile pentru a iti curata dintii si sa ii albeasca(detartrajul nu doare deloc). Bafta! Sper ca raspunsul meu te-a ajutat!

| AnOnIm02 explică (pentru DedeeAndreea):

Multumesc pentru sfat.

2 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Freaca dintii o data pe zi cu bicarbonat de sodiu alimentar. Pe langa cele 2 spalari pe dinti.