| Yrynella a întrebat:

Hei salutoos la toti! am si eu o intrebare, desi m-ie cam rusine sa o zic dar totusi...am o problema, imi miroase gura foarte urit de obicei, si imi provoaca de multe ori senzatii jenante, neplacute in public. stie cineva sa-mi ofere un sfat un remedeiu, ce as putea folosi in cazul de fata sau exista vreun tratament ceva? ajutati-ma si pe mine please :ssss ofer fundawinking (mersi anticipat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mirosul urat al gurii e cauzat de probleme stomatologice, sinuzita, afectiuni respiratorii, fie probleme ale stomacului, faringelui sau a intestinelor. Remedii, mananca legume si fructe verzi deoarece acestea contin clorofila, care creiaza un efect de reanprospatare a respiratiei. Dar nu uita sa faci un consult la un medic de specialitate.

| Lora a răspuns:

Ori e din cauza dintilor stricati si-atunci trebuie reparati, ori e de la stomac si trebuie sa mergi la medic, insa pentru momentele de fata poarta intotdeauna cu tine gume ori tic tac, bomboane.

| cosmina05 a răspuns:

Foloseste apa de gura

| mrclaust a răspuns:

Pasta de dinți... golește stocu de la magazin. Nu glumesc și eu am avut problema asta pana într-o zi când am făcut asta. Nu merge asa dintr-o data dar da rezultate.

| Freaky a răspuns:

Sa stii ca nu e neaparat din cauza cariilor.se poate sa ai un stafilococ in gat.seara spala'te pe dinti si fa gargara! consulta un medic, si fa'ti analize.si eu l'am avut un gatwinking

| Marcela a răspuns:

Asta poate fi si din cauza cariilorwinking
ar trebui sa dai pe la dentist happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iaurtul - un nou aliat impotriva respiratiei urat mirositoare

http://www.sfatulmedicului.ro/......toare_3918

| OFetita15 a răspuns:

Spalate pe dinti si mesteca guma

| 2ochiicaprui a răspuns:

Spala te pe dinti de 3 ori pe zi si mesteca gume mentolate

| oana_5693 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te speli pe dinti cu bicarbonat si cu pasta de dintii. am avut aceeasi problema si a functionat.iti jur

| LaurXd a răspuns:

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!

>> Minecraftcodes.info