| anonim_4396 a întrebat:

Ajutoooor! am si eu o problema, ajutati-ma si pe mine cu un sfat please sad De obicei imi miroase gura foarte urit, si asta ma incomodeaza adeseori, la scoala, sau in diferite locuri cind ma aflu in societate( nici nu pot vb ) Poate stie cineva dintre voi ce e de facut in asa situatie?!? astept rs, ofer funda ****winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| zhady a răspuns:

In majoritatea cazurilor, o respiratie urat mirositoare apare din cauza limbii, microbii/ciupercile de pe aceasta. Deci spala-te bine pe limba.

| coco_9516 a răspuns:

Eu zic sa consulti un medic, s-ar putea sa ai ceva carii, de adeia iti miroase gura.

| deea_5125 a răspuns:

Spala-te regulat pe dinti si foloseste apa de gura.Si nici o vizita la medicul dentist nu ar stricawinking

| Cherry56 a răspuns:

Pai poate fi din cauza ca nu mananci, din cauza ca nu te speli pe dinti corect (e important sa folosesti si apa de gura nu numai pasta de dinti) sau poate ai viermisori sau o raceala mai veche care nu a fost tratata corect etc incearca sa mananci fructe si legume multe, sa te speli pe dinti de 2 ori pe zi si daca vezi ca nu ajuta la nimic consulta un medic
http://www.topsanatate.ro/......-post.html