| Dino93 a întrebat:

Hei!
Simt niște înțepături puternice în zona inimii de ceva timp, uneori sunt atât de insuportabile încat nici nu pot să mă mai mișc sau să respir mai adânc. Ce credeți ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar medicul cardiolog isi poate da seama care este starea inimii pe baza unei electrocardiograme. Trebuie sa te prezinti neaparat si cat mai urgent, fara amanare, pentru a nu agrava o posibila afectiune in cazul in care exista asa ceva. Sanatate!

| Andy1235 a răspuns:

Ce cred eu? Nici eu nu stiu.In primul rand trebuie sa ii spui cuiva. Poate mamei tale sau chiar unui doctor.Sanatatea este cea mai importanta chestie pe care o ai in viata.Eu zic sa apelezi la un doctor.El stie exact ce ai. Poate n-ai nimic sau poate ca ai.Bafta la doctor!