| Lala20 a întrebat:

Deci daca iesi cateva minute afara, acum iarna cand este mai frig, fara sa iti pui caciula sau fara sa iti inchei haina de exemplu, sau numai daca treci dintr-o cladire in alta in cateva secunde sa zicem, te imbolnavesti? Eu sunt curioasa pentru ca ai mei ma tot bat la cap sa ma imbrac cu sapca si tot. ca daca nu, ma racesc. Voi ce credeti? (e vorba despre perioade scurte de timp!)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de organismn, eu de ex racesc si intr-o perioada scurta de timp.
Cel mai bine este sa previi decat sa tratezi si asculta ce zic parintii tai.

| andreeeeea a răspuns:

Parintii exagereaza tot timpulllaughing
nici pe mine nu ma prea lasa
dar acum depinde si de tine
sunt unii care ies in tricou pe iarna si n-au nicio treaba
iar altu iese imbracat gros si fara caciula si brusc da intr-o raceala

| BiwCupcake a răspuns:

Nu stiu daca ai sa ma crezi ca eu de revelion kn erau vreo -6, -8 grade nu mai stiu exacty, eu am iesit afara la 12 noapte numai intr-un trico si o pereche de jeansi? laughing si am stat km jumate de ora laughing

si nu am patit nimichee hee

asa ca... happy nu cred ca ar trebi sa-ti faci mare grijiwinking

| BadBoyCristy a răspuns:

Nu te imbolnavesti, dar preferabil sa tii gura inchisa. Eu (am tupeu maXim) ies iarna afara si ma tavalesc in zapada si n'am nimic dup'aia