| ElenaDiana2000 a întrebat:

Hei. Tocmai m-am lovit la ochi, si nu ma doare dar nu mai vad bine cu el. M-am lovit cu forfecuta, la ochiul drept, cu celelalt ochi vad perfect dar cu acesta nu prea mai vad bine. Imi lacrimeaza intruna. Ce sa fac ca sa vad bine? Pot pati ceva daca nu ma duc la oftalmolog pentru ca nu vreau sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Kamiichu a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa mergi, sau macar spune-le-le parintilor tai (daca n-ai facut-o) Bafta si un an nou fericit!

| an0therkid a răspuns:

Mergi la medic! risti mult daca stai acasa

| Hinata1999 a răspuns:

Da, trebuie sa te duci. Cu cat astepti mai mult situatia se poate agrava.

| Andydaniel96 a răspuns:

Si eu m-am lovit
la fotball big grin
du-te la un medic iti pune un pansament
si iti da niste picaturi tongue
eu m-am lovit rau si aveam si stari de voma :S

| ElenaDiana2000 explică (pentru Andydaniel96):

Si cam cat tea costat?

| Andydaniel96 a răspuns (pentru ElenaDiana2000):

Tinand cont ca eram minor big grin
decat o spaga laughing
si picaturile vreo 20 de lei laughing

| ElenaDiana2000 explică (pentru Andydaniel96):

Multumesc mult de raspuns, nu cred ca o sa ma coste asa mult, in orice caz astazi nu pot sa ma duc dar maine, sau poimaine o sa ma duc. Multumesc mult! Daca ai sti cat m-ai ajutat sa ma calmez. happy :*

| Andydaniel96 a răspuns (pentru ElenaDiana2000):

Stai linistita nu e nimic grav tongue

| ElenaDiana2000 explică:

Din cate vad am inceput sa vad mai bine cu el. Credeti ca o sa imi revin? trebuie sa merg neaparat la oftalmolog? P.S. : eu port ochelari.

| ElenaDiana2000 explică:

Pai, le-am spus parintilor, dar nu m-am lovit chiar in ochi, pe langa el, si ma frecam cu mana intruna la el. Mama a zis ca imi revin pentru ca nu m-am lovit in el, pe langa el, si acum cu acel ochi vad foarteputin incetosat. Acesta este ochiul pentru care port eu ochelari.

| Liziceacumultecoarne a răspuns:

Da... daca nu te duci poti sa orbesti...

| 2003luciana a răspuns:

Uite daca iti este frica nu ai de ce! Sanatatea conteaza deci du-te la oftalmolog atunci poate fi mai bine!