| Alin1Drg a întrebat:

~URGENT! Am un catelus micut si acum cateva zile s-a jucat cu alti catei- unul dintre el l-a lovit in ochi. de atunci ochiul acela ii lacrimeaza si il tine mai mult inchis. nu as vrea sa merg la farmacie pentru ca nu vreau sa ii dau cu substante care ii pot face mai mult rau. Stie cineva cu ce sa ii dau in ochisor?

7 răspunsuri:
| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
Cel mai bine te duci cu el la veterinar, decat sa pateasca altceva.
URGENT!
Succes!

| xAke a răspuns:

Am patit acelasi lucru. Nu am mers la veterinar, i-am pus 3 bandaje pe ochi timp de 3 zile (ochiul sta inchis si nu intra aer), iar dupa ce i-am dat jos badajul, ochiul era foarte "sanatos".

| kmidodo a răspuns:

Ceai de musetel, racit, cate 2-3 picaturi odata, de cateva ori pe zi. Si fereste-l de praf si alte lovituri.

| ciicii66 a răspuns:

Am patit acelasi lucru nu te duu la veterinar ii va baga substante siropuri in ochi si catelul mai mult va suferi. pune 3 bandaje cu cate 1 picatura de apa pe ele si lasa 3-4 zile apoi daio usor jos si daca nu sia deschis ochiul incearca sa il fortezi tu un pic k va fi mai bine