| antoantonia a întrebat:

acum 2 zile mi-a fost rau adica am vomat si m-a durut burta. de ieri am observat ca am ochii galbeni. si m-a cam durut in zona ficatului. am auzit ca daca ai hepatita ai ochii galbeni. dar eu ma simt mai bine acum. dar ochii ii am galbeni. tata mi-a zis ca daca nu imi trece in 2 zile ma duce la spital. ce pot avea? si ce pot sa fac? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

S-ar putea sa ai hepatita, dar nu te grabi.
Sau se poate sa ai diskinezie biliara.Sunt niste analize de sange in care vezi functionalitatea hepatica.Te simti obosita,ai febra sau dureri musculare?
S-ar putea sa razi, dar uite un test pe care sa-l faci inainte sa te duci la doctor. Pune-ti urina intr-un recipient, iar apoi picura putin iod. Daca urina se face maro inseamna ca nu ai hepatita, daca se face verde, ai.

| DieBitch a răspuns:

Probabil e cu fierea, ai manacat ceva ce nu ti-a priit, de obicei asa se manifesta cu voma si... cu dureri de ficat. Oricum, tatal tau a zis bine, daca nu-ti trece ar fi necesar, sa te duca sa-ti faca niste analize.
Insanatosire grabnica big grin

| popeasca a răspuns:

Cam are dreptate cu spitalul, cam astea sint simptomele de la hepatita. Poate ar fi mai bine sa nu mai astepti si sa te duci chiar azi.

| antoantonia explică (pentru popeasca):

Dar ma simt mai bine acum/.

| Funions a răspuns (pentru antoantonia):

Chiar daca acum te simti bine nu trebuie ignorate aceste simptome....mai bine descoperi cauza mai devreme decat sa se agravezehappyMulta sanatate!

| vrabiuta a răspuns:

Mai mult ca sigur ai hepatita si eu am avut vb cu tatal tau si zi sa te duca acum boala nu e grea stai vr-o saptamana daca e in prima faza pe urma stai acasa alte 2 sub un regim strict fara prajeli doar paste si cartofi fierti