| cryss2005 a întrebat:

Hei TPU, acum o săptămână, dimineața m-am trezit cu niste dureri groaznice în zona de jos.
De 2-3 zile am observat că am niște scurgeri maronii... țin să spun că încă nu am menstruație. Ai mei spun că ar fi semne că trebuie să vină... coșurile au început să mai dispară, iar sânii nu mă mai dor atât de tare. In schimb am crampe, dureri groaznice în partea de jos și la burtă.
Voi ce ziceți?
Vreau răspunsuri cât mai serioase dacă se poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Da, esti aproape de menstruatie. Crampele au menirea de a elimina endometrul. Nu e cazul sa te ingrijorezi decat daca se manifesta la fel si lunile viitoare.

| qLiNn a răspuns:

Ai putea merge la ginecolog, iubita mea are chisturi la ovare si pateste tot timpul asa ceva, dureri insuportabile, am ajuns cu ea si la spital, lesinand in casa, unele scurgeri ciudate (precum scurgerile tale maronii/verzi), dereglari ale menstruatiei etc. Incearca sa faci un tratament sau macar verifica cauzele! Insanatosire grabnica!