| Sahara1900 a întrebat:

Hei, TPU, am 13 ani si cand respir aer si dupa il dau afara ma inec foarte tare cu el si tusesc, azi in bucatarie vorbeam cu tatal meu si probabil din lipsa de aer sau nu stiu m-a luat ameteala, tensiunea e buna... ce imi puteti zice? Tin sa precizez ca sunt o perosna acare se sperie repede si am avut niste probleme cu fricile mele si am fost la psiholog dar in ultimul timp nu am mai avut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate spune nimic serios din atâta informație, doar dat cu presupusul, ceea ce nu îți folosește la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista posibilitatea ca problemele de respiratie sa vina de la psihic, cand eram mai mic si ma duceam la piscina, mi-era foarte mare frica la inceput si de aceea, in perioada respectiva, cand imi tineam respiratia (nu neaparat in piscina), ma inecam imediat si nu puteam deloc sa-l tin. Totusi, daca stii ca problema asta persista de ceva timp si se intampla destul de des, cred ca ar fi cel mai bine sa te duci la medic.