| LoveMusic14 a întrebat:

Am 14 ani, inaltime 1, 59 si 48 kg, mama: 1, 72, tata: 1, 81. Vreau enorm sa cresc in inaltime. ( va rog nu imi Spune-ți ca sportul si o dieta sănătoasă ma vor ajuta etc. Pt ca fac de 1 an sport si am o dieta stricta) nu mi-a venit încă menstruatia...va rog ajutati-ma daca puteti sa imi dați suplimente, va rog din tot sufletul! Ofer funda, vot si super recunoștinței celui care ma ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru varsta ta esti ianlta. Am colege (17 ani) care sunt mai scunde decat tine. Parintii tai sunt destul de inalti, pana pe la 16-17 ani cred ca vei avea cel putin inaltimea mamei tale.

| welovetoparty07 a răspuns:

Stai chill, daca mama si tatal tau au atat e imposibil sa nu ai si tu cam tot la fel.Am o prietema care la 14 ani avea 1, 54 si acum la 17 are 1, 75.
o sa cresti cu timpul

| dianamaria130 a răspuns:

Te-ai putea tine agatata de o bara cateva minute

| LonelyMan16 a răspuns:

Intrati pe cartierul.indungi.ro staff de treaba, la level 1 primiti 2 arme infinite, la level 2 o masina personala[gratis]baftă.

| LonelyMan16 a răspuns:

Intrati pe cartierul.indungi.ro staff de treaba, la level 1 primiti 2 arme infinite, la level 2 o masina personala[gratis]baftă.aaa

| Teofil12 a răspuns:

Uni copii cresc repede si mult alti cresc mai
incet. Aici intervine hormonul de crestere care
iti da un avint in crestere dar nu te teme am un
coleg care are 12 ani si are 1, 48 cred sub 1, 50
Ori cum o dieta si sport nu prea te ajuta dieta
dar sportul te va ajuta la intinderea oaselor si
musculatura.
Sper ca te-am ajutat.

| SimpleMe00 a răspuns:

O sa cresti in inaltime panala varsta de 17 ani si pentru ca nu ti-a venit inca menstruatia o sa mai cresti inca nu esti dezvoltata complet

| Radu599 a răspuns:

Esti inalt pentru varsta ta. Eu am 16 si sunt tot cam ca tine.
Ai zis sa nu dar trebuie mentionat ca inotul ajuta mai mult cresterea ca alte sporturi. Daca faci sala ai grija sa nu faci mult pe spate ca iti opreste crestera.
Restul in mare parte e genetic.