| AnaKk1N a întrebat:

Stiu ca intrebarea asta s-a mai pus de multe ori dar sper sa o cititi si sa imi dati un raspuns bun: Sunt un baiat de 13 ani si am o inaltime de 1.48 metri. Genetic vorbind, tata are 1.83 m si mama are 1.63 m ceea ce vad ca inaltimea lor e mare deci as trebui si eu sa cresc la o inaltime considerabila. (sunt cel mai mic din clasa straight face toate fetele si toti baietii ma intrec in inaltime) Daca stiti cumva sa ma puteti ajuta.....Si nu vreau gen sporturi deoarece la scoala mai fac din cand in cand baschet si in restul zilelor nu am timp!
Va rog daca puteti sa ma ajutati cumva!
P.S DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu faci nimic pentru a te inalta.E o perioada cand nu mai cresti, posibil vreo cativa ani.Asa si fratele meu, era cel mai mic din clasa, apoi dupa un timp si-a dat drumul la crestere.Nu te speria sau iti face probleme pe chestia asta.Si mai e ceva, e posibil sa semeni cu mama ta, care are doar 1.63, deci nu vei creste exagerat de mult.Deci fii linistit ca iti vei da drumul la crestere, nu te forta cu sporturi sau mai stiu eu cu ce.Bafta!