| Laaaaaariiiiiiiii a întrebat:

am si eu nevoie de putin ajutor. Dimineata cand m-am trezit ma durea foarte tare ochiul, am mers si m-am uitat mai bine si, pe pleoapa, in partea unde sunt genele am in coltul intern o mica pata rosie si in mijloc are o bubita mica galbena.
Ce ar trebui sa fac?

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Constantin_Andreea_1998 a răspuns:

Daca te doare inseamna ca ai pus mana murdara si te-ai frecat la ochi. Daca are si ceva galben acela e puroiul. Am patit si eu. Dar eu nu iti recomand sa scoti puroiul pentru ca e foarte dureros. Du-te la farmacie si cere Nidoflor crema, si iti v-a da un tub mic te ungi acolo si iti v-a trece in cateva zilewinking happy

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se numeste "orgelet"(sau, popular, "ulcior")--- vezi recomandarile dr.Monica Pop :http://monicapop.ro/tratamentul-orgeletului-ulciorul/

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru alessia5158):

Nu e ulcior, nu e asa umflat si e in partea dedesubt a genele, nu stiu cum sa-ti explic. Stiu cum arata un ulcior si sunt convinsa ca nu e.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa te adresezi medicului de familie, ori sa ceri un sfat la cea mai apropiata farmacie.
O zi frumoasa sa aihappy

| marin81 a răspuns:

Singurul lucru care il poti face, este sa mergi la medicul de familie/ Eu zic sa nu incerci nimic ca nu e de joaca

| Mariusflo a răspuns:

Îţi recomand să mergi la medicul de familie, acesta este cel mai bun lucru, el îţi va da informaţiile necesare care te pot ajuta.

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru Mariusflo):

Am fost si mi-a dat picuri pentru ochi "Betabioptal", spun pentru toti cei care au problema astawinking