| nonammme a întrebat:

Hei,TPU. am nevoie urgent de ajutor. pe 23 octombrie am avut menstruatie, iar pe 16 noiembrie contact neprotejat cu finalizare in afara vaginului. totusi... pe luna noiembrie nu am avut menstruatie deloc, e deja 4 decembrie si nu mi-a venit... AJUTATI-MA, VA ROGG!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Noi nu te putem ajuta, ci numai un medic, la solicitarea parintilor tai.

| nonammme explică (pentru neutrino):

Sunt putin cam disperata, am si uitat sa pun intrebarea in sine... " ce ar trebui sa fac? am dureri ca la menstruatie, dar...nu apare. straight face. i s-a mai intamplat vreuneia asta? "

| neutrino a răspuns (pentru nonammme):

In conditii normale, atunci cand ramai gravida, ciclul nu mai apare.

| nonammme explică (pentru neutrino):

Chiar si daca nu a ejaculat in mine? straight face eu nu sunt in Romania, iar aici nu ma pot duce la medic singura... nu vreau sa raman, ma gandesc ca poate si creierul imi induce anumite stari... :-s

| neutrino a răspuns (pentru nonammme):

Nu esti singura care nu doreste sa inteleaga ca sexul se face cu toate capetele celor doi parteneri.

| Alcyon a răspuns:

Mai asteapta cateva zile si fa un test de sarcina. Nu conteaza daca a ejaculat sau nu. Baietii elimina un lichid incolor, care contine uneori spermatozoizi. Prin urmare metoda coitus interruptus e foarte nesigura.

| nonammme explică (pentru Alcyon):

Am cumparat deja testul, maine dimineata il fac. Multumesc pentru sfat! kiss

| Danysan a răspuns:

Posibila o raceala interna.Dar retine ca e posibil sa se confirme ceea ce te gandestisi tu.mergi la medic si urmareste scurgerile vaginale.culoarea visinie e specifica in timpu Sarcinii.

| nonammme explică (pentru Danysan):

E culoarea normala, alba, incolora uneori. Nici o schimbare la scurgerile vaginale. Multumesc :*!

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa intri sa citesti ghidul menstruatiei creat de cei de la https://chilotis.com/

| nonammme explică:

S-a rezolvat, va multumesc pentru raspunsuri, mi-a venit menstruatia, insa tot voi merge la un ginecolog pentru consultatii kiss! O zi buna tuturor :-)