| IrinaIrina1998 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutorul vostru. Am 15 ani iar peste o luna incepe scoala, eu intrand la liceu. Am insa o foarte mare problema. Din ianuarie, eu si sora mea avem... paduchi. Da stiu, e foarte foarte jenant sad Nici nu stiu cum am scapat controlului de la scoala... Si am incercat cu absolut ce se poate: Paranix(de 3-4 ori), pieptene de os (aproape in fiecare zi), apa sarata, gaz(de vreo 4-5 ori), sare de lamaie, otet, m.am tuns si de 2 ori. Off, acum 2 zile am venit de la mare (am stat 5 zile) si am pus.o pe mama sa ma caute in par, crezand ca am scapat. A gasit 4 in fata si 2 in spate. Doamne, am izbucnitin plans, nici mama nu m.a mai potolit. Asa ca va rog, vreau sa scap de aceste 'animale'. Multumesc anticipat! Dau funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| n1445 a răspuns:

Cu petrol. Dă-te dimineaţa şi spală-te pe cap seara de două sau trei ori pentru că mirosul de petrol nu trece aşa usor. Dacă vrei poţi să te dai dimineaţa şi să te speli ziua următoare. Petrolul îi face bine şi părului.

| IrinaIrina1998 explică (pentru n1445):

Cu petrol am tot incercat, fara efect. Iar asternuturile le schimb des, stiu ca se pot lua

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cu gaz lampant.nu stiu daca se mai gaseste.acesta ii omoara, este mai uleios, iar ouale le cureti cu un pieptane des.

| IrinaIrina1998 explică (pentru express11):

Am incercat. dar deloc. Iar ouale nu se iau usor, se iau ca inainte. Nu conteaza ca am dat cu gaz.

| express11 a răspuns (pentru IrinaIrina1998):

Mi incercati, si schimbati asternuturile in fiecare zi.se poate sa luati unul de la altul.

| express11 a răspuns (pentru IrinaIrina1998):

Si trebuie sa repeti procedura de 2-3 ori fara sa te speli.