| for87 a întrebat:

Am o mare problema. Am folosit mai demult 2 creme 1 pentru dimineata si una de seara mentionez ca pentru fata...nu le-am mai folosit deoarece ma manca fata...acum folosesc o crema pentru ten gras cu aloe vera de la farmec si tot ma mananca fata ...folosesc deodorant de la Fa..si dupa ce-l folosesc am mancarimi in zona subratului. As dori sa aflu pentru fata e buna crema? mentionez ca am aproape 17 ani. Unii zic ca e pentru cei peste 40 ani sau 35...insa pe ea nu arata varsta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danitzu a răspuns:

Este posibil sa ai o hipersensibilitate la unul sau mai multe dintre componentele cremei si ale deodorantului; ai putea sa te uiti sa vezi ce este comun la cele doua si sa iti faci o idee in legatura cu substanta cu pricina. pentru moment eu te sfatuiesc sa nu le mai folosesti, crema de fata deloc iar deodorantul sa il inlocuiesti cu unul de la un alt producator. daca tu constati ca nu inceteaza mancarimea, ar trebui sa consulti un medic.

1 răspuns:
| Loyalty a răspuns:

I think it is an allergic reaction to the ingredients used in producing that product.Sincerely speaking, I will advice you to consult a pharmacist because so products which seems good for some might not be good for others.And if you are allergic to some of the ingredients used to produce that product, I kindly advice you to stop using it because it can trigger a cascade of infections or health problems especially anaphylaxis. PLEASE PLEASE consult a doctor or pharmacist first.