| Savu4iosif a întrebat:

A-ti putea sa-mi spuneti cum pot scapa de ipohondrii, adica sa nu mai fiu asa fricos ca vzi doamne am boala aia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmiliaVasile1801 a răspuns:

Boala la care te referi tu e o ramură a tulburării obsesiv-compulsive, care poate duce la anxietate sau chiar la depresie. Îți recomand să vizitezi un psiholog, și eu am suferit de această tulburare și nu am scăpat până nu am ajuns la psiholog. Totuși, poți încerca să meditezi, te ajută să te relaxezi.

| Savu4iosif explică (pentru EmiliaVasile1801):

Ms pentru raspuns!

| EmiliaVasile1801 a răspuns (pentru Savu4iosif):

Cu drag!