| dydya118 a întrebat:

Hei TPU am si eu o intrebare happy Deci acum aproximativ un am am slabit 14 kg, dar inca nu am ajuns la forma dorita. (in vremea aia eram foarte grasa.....imi era scarba cand ma uitam in oglinda) As vrea sa slabesc in jur de 5-10 kg dar nu stiu cum. Am incercat diete, multe! Si dupa ce am reusit sa slabesc 2-3 kg le-am pus inapoi. Am facut sport, in fiecare seara cate 20-30 de minute si ma plimbam zilnic afara si...nimic. Deci imi puteti spune niste diete care sa functioneze? Si nu vreau medicamente sau ceaiuri de slabit, nu am incredere in ele waiting.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu tine diete, sunt scumpe si paguboase. Pentru a fi silueta, trebuie sa iti faci un plan pe viata, nu de doua-trei saptamani, si trebuie sa lupti contra tendintelor lumii moderne, in special contra sedentarismului si alimentatiei hipercalorice.
Si nu-ti stabili un asemenea scop, sa slabesti, scopul tau sa fie mijlocul de ajunge acolo, adica sa traiesti mai sanatos.
Asa cum zice proverbul: "hard work is it's own reward", asa sa fie si asta pentru tine, sa te bucuri ca ai renuntat la ceva rau, ca fast-food sau ceva dulce si nesanatos, sau sa te bucuri ca ai alergat 1.5 km in ziua x.
Rezultatele nu-s indiferente, dar nu sunt scopul vietii (sanatoase), dupa cum si noi ar trebui sa mancam ca sa traim, nu invers.

1 răspuns:
| Roxana30R a răspuns:

Buna! Eu am incercat dieta Dukan si a functionat. Iti recomand sa tii perioada de atac si 7 zile daca poti. Intra pe site-ul lor (www.dietadukan.ro) si vei gasi acolo mai multe detalii. Chiar functioneaza! Mult succes!