| Alexuţaaa a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o problema, ca tot e varabig grin si se poarta pantalonasi scurti, cat de scurti de poate, fustite, si rochite care iti pun in evidenta picioarele.De vreo doi ani am pe maini si picioare niste bubite, asemanatoare cu cosurile, dar nu chiar cosuri.Seamana putin si cu pielea de gaina.deci o combinatie intre cosuri si pielea de gaina. dupa parerea mea, am niste picioare foarte frumoase, dar bubitele astea sunt cam inestetice, si ma jeneaza. Daca ati mai intalnit bubite de astea si stiti cu ce se pot trata, va roooog, ajutati-ma si pe mine, ca m-am saturat de elebig grin...
Dau funda la raspunsul cel mai folositor.:*
meeersi >multbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristina_4016 a răspuns:

Fa 2 dusuri pe zi, pune in cada ceai de lamaita e foarte bun pentru toate iritatiile, si foloseste alifie de galbenele cu propolis de la plafar, incearca si un exfoliant de corp o data pe saptamana

4 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Nu cumva sunt de la epilat?
Da-ti cu o crema hidratanta o data pe zi sau de doua ori, dimineata si seara.happy

| emiitzzy a răspuns:

Si mie imi apar uneori bubitze din alea is de la caldura daca te dai cu crema de galbenele sau cu o crema de corpp ar trebui sa dispara is asa mici si rosii is naspa ca si eu aveam...da euma dadeam cu galbenele simi trecea:X sper sa te ajute si pe tine:*

| Alexuţaaa explică:

Ale mele nu sunt chiar rosii, seamana mai mult cu pielea de gaina.

| deea_6100 a răspuns:

Si eu am la fel...am citit undeva ca zatul de la cafea e bun te freci cu el pe picioare apoi te speli si sunt mai fine, ...si eu am incercat si chiar de la prima data am vazut ca au inceput sa dispara. sper sa te ajute