| bianca2399 a întrebat:

Hei TPU
am vergeturi de la slabit,cum ma pot ingrasa?
eu nu am tinu vreo cura de slabire sau ceva,pt ca nu am nevoie, as prefera mai degraba sa ma ingras.
am perioade cand ma ingras cat de cat si dupa perioade cand slabesc.
Acum sunt perioada in care slabesc si am observat ca am vergeturi de la slabit sau cum se numesc pe fund si mi s-au micsorat si sanii
cum ma pot ingrasa mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vergeturile apar de la îngrășat în termen scurt de timp, pielea se întinde. La slăbit, pielea se lasă!
Învață să mănânci cât mai echilibrat și sănătos, mișcare în fiecare zi și hidratare. Sânii s-au micșorat că a scăzut masa adipoasă de la nivelul lor, slăbirea apare pe întreaga suprafață corporală, nu se slăbește pe regiuni.
Pa, pa.

| Crysha11 a răspuns:

Paii manamca la ore tarzii. Dulciurile sa nu.ti lipseasca si multaq paine
fundita

| alexandravalentina97 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci ca sa iti revii... Vergeturile nu o sa iti dispara daca te vei ingrasa la loc. Pur si simplu asa esti tu. exact asa sunt si eu slabesc si ma ingras in anumite perioade. Incearca sa mananci echilibrat si cat de cat sanatos si ca sa mai ameliorezi din vergeturi te poti interesa de niste creme sau sa te apuci de un sport. Succes!