| M a întrebat:

Help me. Ofer funda.

Eu intotdeauna iarna ma ingras cam 5 -6 kg si vara slabesc rapid...De la prea mult slabit brusc mi-au aparut pe fund niste vergeturi cred ca se numesc. celulita sau asa ceva...si mi se vad naspa rau.
Stiti niste remedii sa-mi dispara asa-zisa celulita?
Ms anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Din pacate, vergeturile vechi, cele albe, nu dispar niciodata, dar se pot deminua/estompa putin. Iti recomand untul de Shea (il gasesti la L'occitane)! Este foarte bun. Chiar da rezultate, mai ales daca vergeturile tale sunt inca roz/mov. http://untuldeshea.wordpress.com/......i-sarcina/ http://www.sfatulmedicului.ro/......urile_3934 http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=115700 http://www.elemental.ro/blog/unt-de-shea-unt-de-karite.html Dar orice ar fi, trebuie sa inveti sa te accepti asa cum esti. Peste 70-80% dintre femei se confrunta cu aceasta problema, si nici barbatii nu sunt scutiti. Deci, nu esti singura.
Succes! Numai bine!

6 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Vergeturile iti raman sad...in cel mai bun caz se vor cicatriza (albi) si la bronz nu se vor mai vedea. Cu celulita ii alta treaba. Teoretic cu toate avem celulita, ii ceva de care cu greu scapi.Eu iti recomand masaj, apa cel putin 2 litri pe zi si sport. O sa dea rezultate, cam greut dar merita.

| kr.mdy a răspuns:

Nu este celulita,sant vergeturi de la slabirea brusca, ele se mai atenueaza la bronzat sau cu un autobronzant pentru ca ele greu se acopera sau se vindeca, si nu agresa suprafata lor prin apasare sau masaj dur.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Da. Cumpara-ti o crema bogata in grasimi si unge-te in fiecare zi. Apropos, nu se numeste celulita, sunt doar simple vegeturi. happy

| MadutzaB a răspuns:

Sunt creme, uleiuri si solutii impotriva vergeturilor.Se gasesc si la plafare si la farmacii, dar le mai poti achizitiona si de la reprezentante de cosmetice gen AVON, ORIFLAME etc.
Succes!

| AdriannaAdry a răspuns:

Acelasi lucruri mi se intampla si mie.Incearca, cu masaje dar la salon. Sau niste creme speciale.

| Damaris_8457 a răspuns:

Da ce faci de slabesti si te ingrasi?