| ANONIMAAA37 a întrebat:

Hei Tpu.As vrea sa imi pun piercing, dar mama nu ma lasa.Am o fata la scoala de varsta cu mine care are in ureche inca o gaura si am intrebat-o daca a mers la salon si ea a zis ca nu, l-a facut singura. Vreau sa ii arat mamei mele ca e dragut sa ai un cercel in plus si poate asa o sa ma lase.Ce parere aveti? Sa fac asta? Stiu ca se poate infecta, dar o sa folosesc mult spirt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Frumos spiritul de turma, ceea ce vezi la ceilalti trebuie sa faci si tu. Daca colega ta umbla cu cate 2 negri dotati faci la fel pentru ca asa face ea?!

| Freya1 a răspuns:

Sunt care isi fac acasa dar nu este foarte sigur si sterile.Plus de asta.Ce cercei ai in urechi de aur? Vezi ca poate nu suporti altceva si o sa ti se infecteze

| ANONIMAAA37 explică (pentru Freya1):

Da...am de aur

| Freya1 a răspuns (pentru ANONIMAAA37):

Vezi daca suporti si alt metal sa nu iti bagi argint sau altceva fara un test.Eu nu suport decat aur iar daca imi bag cercei sau pirsing din alt metal mi se inflameaza si mi se creaza puroi

| 94Lucifer94 a răspuns:

Ai timp să faci asta, după ce termini școala happy

| Buzi213 a răspuns:

Poate nu te infectezi daca suporti alt material si folosesti manusi, masca si spirt. Poate nu o sa ai probleme. Asta depinde de organism, cum reactioneaza la alt material

| Calinoiu_Laurentiu_1995 a răspuns:

DAca il faci singura sigur se infecteaza nu conteaza cat spirt folosesti daca vrei neaparat strangi bani si mergi la salon e cel mai sigur asa