| RadXx a întrebat:

Hei TPU as vrea sa imi recomandati cele mai bune produse ce se gasesc la farmacie din categoria "minerale"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Eu,de exemplu, iua de la EUROVITA si BIOFARM, in functie de ce am nevoie, dar dupa ce imi fac analize.Pentru ca am si o varsta inaintata, trebuie sa iau si anumite minerale(si vitamine), pe care le iau in perioada toamnei, iarna.
Firmele difera, dar si preturile.Mereu ma uit la cate drajeuri sunt in cutii, compozitie si iau ce imi convine, nu ce imi recomanda farmacista, ca firma si ce este mai scump.
Vezi ca anumite minerale, se absorb mai bine impreuna cu anumite vitamine.De exemplu:magneziu se absoarbe mai bine, impreuna cu B6, seleniu impreuna cu zinc si mangan,zincul impreuna cu vit C, A, calciu, fosfor, calciul impreuna cu vit D.