| IamHere4You a întrebat:

Hei TPU.
As vreau si eu niste sfaturi, nu sunt gras dar am burtica. Mi-as dori sa stiu ce ar trebui sa fac pentru a o da jos. Nu sala ca nu am timp. As vrea ceva ce pot face prin casa. Ca alimentatie, mananc extraordinar de putin. De obicei 2 mese pe zi, si mananc multe fructe de tot felul, deci nu alimentatia ar fi o problema...cred xD

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Uite cateva sfaturi care sigur iti vor fi utile: http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| MaRyY523 a răspuns:

Nu e bine ca mananci putin, chiar daca vrei sa slabesti, mananca des dar putin la fiecare masa..incearca sa mananci cat mai putin gras si poti evita carnea de porc..Nu manca nici fructe in exces,pentru ca si acelea au multe calorii si nu te ajuta mereu,mai bine mananci din toate moderat. Poti face si niste sport, pentru a scapa de ''burtica'', de exemplu, flotari sau abdomene, preferabil ar fi sa faci abdomene pentru ca acelea te ajuta de ati tonifia abdomenul.Am incercat si eu si a mers! laughing) Si daca faci abdomene iti iesa si niste patratele, dar sa faci mai multe happy timp de vreo cateva luni. Aaaaaaa si incearca sa rarifiezi cipsurile, etc. mai bine zis ''fast food'' si ciocolata pentru un timp. laughing) Si daca te vei mentine, vei arata bine mai mult timp happy Sper sa-ti fiu de folos cu ceva happy