| Stoleru_Stefy_1975 a întrebat:

Hei TPU astazi m-am lovit rau la degetul mare de la picior si ma doare ingrozitor ce pot face? Trebuie sa merg la doctor? Sau la spital sa mi-l puna in ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Incepi cu gheata, mai taie din durere si daca e umflat ajuta la reducerea umflaturii. Daca nu e umflat, cel mai probabil ca nu e rupt. Ar fi bine sa mergi la doctor ca sa ai o opinie avizata.

1 răspuns:
| Mykymu a răspuns:

Mergi la docotor! Se poate infecta daca e ceva mai serios.